Бициклистичке трке кроз Србију

Дуга 160 км, од Мионице до Пожаревца, друга етапа шездесете, јубиларне, међународне бициклистичке Трке кроз Србију завршена је данас у центру Пожаревца.
Први кроз циљ у Пожаревцу прошао је бициклиста пољске екипе, италијан Емануел Пиаскоwy. За њим је трку завршио шпанац Марти Маркуез, док је треће место заузео Матвеy Никитин из Kазахстана. Најбољи из српске екипе био је Душан Рајовић који је ову етапу завршио на 7. месту.

Близу 100 бициклиста, односно 14 екипа из Србије, Бугарске, Словачке, Уједињених Арапских Емирата, БиХ, Руске федерације и још 7 земаља борило се данас за белу мајицу, која се додељује младом возачу до 23 године, плаву- за најбољег брдског возача, црвену- за најбољег спринтера и најзначајнију, жуту – за лидера у пласману.

Белу мајицу освојио је овај пут Рогер Оливеира, плава је припала Јурају Беллану, црвену мајицу заслужио Јакоб Цазварех, док је најважнију, жуту мајицу освојио Тонy Мартин.