Seoske igre Sportskog saveza Grada Požarevca u Živici

Seoske igre Sportskog saveza (nekada Seoska Olimpijada) posle dužeg niza godina organizuje i Sportski savez Grada Požarevca u Živici. Učešće je uzelo 4 sela: Živica, Lučica, Bubušinac i Kličevac.

Takmičenje se sprovodilo u 11 disciplina:

Fudbal

Rvanje

Šah

Obaranje ruku

Poligon

Skakanje u džaku

Bacanje kamena sa ramena

Nadvlačenje štapa

Odbojka

Skok u dalj

Nadvlačenje konopca

Pobednik na Opštinskom takmičenju izborio je plasman na Regionalno, odnosno Republičko takmičenje.

Podatak vredan pažnje:

Selo Živica je tri puta bila prvak na Opštinskom takmičenju.

1972. godine u Rudnoj Glavi Živica je bila prvak na Republičkom takmičenju u malom fudbalu

1974. godine u Beogradu Živica je bila prvak na Republičkom takmičenju u malom fudbalu

1976. godine u Jagodini Živica je bila prvak na Republičkom takmičenju u rukometu.

Ove godine pobednik Seoskih igara 2022 je Lučica sa osvojenih 44 poena. Drugoplasirana je Živica sa 37 poena, treće mesto zauzeo je Kličevac sa 34 poena, a četvrto mesto je zauzeo Bubušinac sa 28 poena.

Lučica kao pobednik Seoskih igara je pobedila u 5 od 11 disciplina i to: nadvlačenje konopca, nadvlačenje štapa, bacanje kamena sa ramena, obaranje ruku i fudbal. Najuspešniji takmičar je Marjanović Branislav iz Lučice, koji je svojoj ekipi doneo maksimalne bodove u 4 discipline.